Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ?

Burun estetiği ile burnunuzun şeklini en ideal bir biçime dönüştürebilirsiniz. Diğer bir adı rinoplasti olan burun estetiği ile hangi bölgede sorun varsa o bölgeye yönelik düzenleme sağlanmaktadır.

Burun kemeri olarak bilinen eğrilikler düzeltilebilir, çukurlar ve tümsekler düzelebilir. Bunun yanı sıra burun iskeletini oluşturan bölümleride düzenlemek gerekebilir. Buruna biçimini yumuşak doku,deri,kıkırdak ve kemik dokusu verir. Burun kökü çatı şeklinde kenetlenmiş iki kemik tarafından verilir. Orta kısmından sonra kemik  yapılar yerini kıkırdaklara bırakır. Bu bölgeler kemik bölüme göre daha yumuşaktır.

 

Neden Burun Estetiği Yaptırırız ?

Burun estetiği ameliyatının bir çok sebeplerinin içinde en çok yaygın sebebi kozmetik amaçlı ve fonksiyonel amaçlı olmasıdır. Burun yapısından kaynaklı soluk alma problemleri burun estetiği ameliyatı ile etkili sonuç alınabilir. Kozmetik nedenli sebeplerde septum deviasyonu, burun kemerindeki tümsekler veya çukurlar, çok geniş veya çok dar burun yapısıdır.

Ameliyat

Burun estetiği ameliyatında burun yapısına şeklini veren dokuların bir kısmı çıkarılabilir, başka bölgelerden alınan dokular eklenebilir

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası 4 günlük bir dinlenme süreniz var.Burnu darbelere karşı korumak ,kanamayı önlemek gibi dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar var.

 

Mükemmel Burun Diye Bir Şey Yoktur!