Kişisel bakımı erkeklerin de kadınlar gibi ciltlerinin nem dengesini koruması ve bunun gibi birçok farklı kişisel bakım rutinini günlük yaşantılarının bir parçası haline getirmeleri gerekiyor.

Cilt bakımı

Cilt bakımının en önemli aşaması, cildi daima temiz ve hijyenik tutmaktır. Gün içinde yüzünüzde biriken kirden ve zararlı bakterilerden kurtulmanın en kolay yolu, gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda doğru cilt bakım ürünleriyle cildinizi temizlemektir.

Kaşlar

Kaş almak sadece kadınlara özgüymüş gibi görünse de işin özü öyle değil. Kaşlarınızın alınmaya ihtiyacı varsa ihmal etmemeye özen gösterin. Ben yapamam diyorsanız profesyonelin ya da kuaförün yanına gidin ve kaşlarınızı toparlatın.

Ağız ve diş

Kişisel bakım rutininde ağız ve diş bakımı da aynı ölçüde önem taşıyor. Erkekler için sağlıklı ve etkileyici bir gülüş görünümün en önemli belirleyicilerinden biri. Yapılan araştırmalar, kadınların partner seçiminde en çok dikkat ettikleri şeylerin başında beyaz ve sağlıklı dişler olduğunu gösteriyor.

El ve tırnak

Erkeklerdeki el ve tırnak bakımı belki de kadınların en çok dikkat ettiği noktalardandır. Erkeklerin ellerinin temiz ve bakımlı olması her zaman 1 - 0 önde olduğunu gösterir. Erkeğin tırnakları her zaman kesilmiş ve içinde pislik birikmemelidir.

Sakal

Sakallarınız için yüzünüze ekstra bakım yapmanız gerekiyor. Sakal kullanmayı sevmeyen ve daima tıraş olan bir erkekseniz, özen göstermeniz gereken konuların başında sakalları kesme yönüne dikkat etmelisiniz. Sakallarınızı çıkış yönünün tersine kesmek ise batıkların oluşmasının ve cildin tahriş olmasının başlıca sebeplerinden. Bu nedenle sakallarınızı daima çıkış yönünde kesmeye özen gösteriniz.

Saç

Saç dökülmesi, yaşla birlikte hemen hemen her erkeğin karşılaştığı, genetik bir problemdir. Bu nedenle saçlarınızın tekrar eski haline döneceği ümidiyle kullandığınız şampuanlardan, kozmetiklerden ve ilaçlardan önce seyrek saçlarla bakımlı görünmenin yollarını araştırmalısınız.

Koku

Temiz ve vücuduna göre giyinmek, kadınlar kadar erkeklerinde üzerinde durduğu konudur. Bir ortamda ter kokusu saçtığınız anda bir daha o damga üzerinizden kolay kolay kalkmaz. Bunun içinde ihtiyacınız olan tek şey koltuk altı deodorantı veya parfümlerdir.

Vücut

Erkeklerde dikkat çeken en önemli başka bir nokta ise, geniş omuzlar, üçgen vücut ve kaslı kollardır. Bunun için spordan mümkün oldukça uzak kalınmamalıdır.