El ile yapılan akne sıkma işlemi esnasında cildin 1. tabakası ‘Epidermis’e zarar veriyoruz, Hydrafacial de ise böyle bir sorun yok. Bizi ilgilendiren  cildin 2. tabakası olan ‘Dermis’ . Bu sayede yüzeysel değil daha derin bir temizleme ve cildi harekete geçirme söz konusu olmakta.  Bu sayede hydrafacial, kolajeni arttırarak cildin yenilenmesine de yardımcı olur.

Daha ilk seansta gözle görülür bir gelişme kaydedilmektedir. Bu yöntemle toplumda bebek cildi olarak tabir edilen görünüm kazanılır. Her cilt tipine uygun olan Hydrafacial sanıldığı gibi sadece bir temizlik işlemi değil ayrıca cilt kırışıkları, cilt lekeleri, büyük gözenekler ve akne tedavisinde de iddialı .

En hassas ciltler tipleri dahil, tüm ciltlere her mevsim uygulanabilen bir yöntemdir. En belirgin özelliği ise cilde kontrollü bir şekilde zarar vermesi. Tedavi amaçlı uygulamalarda 1 hafta ara ile 4-6 seans ideal bir kür önerilmektedir. Sonucun aynı kalması, korunabilmesi için de ayda bir kere tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Yalnızca, daha canlı ve sağlıklı bir cilt için bakım amacı ile yapılacaksa ayda bir kere derinlemesine bakım yeterlidir.

 

Uygulamanın faydaları nelerdir?

Acısız ve hızlı bir uygulama. Cilt özel bir vakumlama sistemiyle temizlenir. Sıvı mikrodermabrazyon sonrası cilde çözünürlüğü yüksek anti-aging peptidler ve antiemOnlineKytidan serumlar yediriliyor. Cilde mavi ve kırmızı led sistemleri ciltteki probleme yönelik olarak uygulanıyor. Herhangi bir morluk, ödem, kızarıklık olmadan, gündelik hayata hemen dönülebilir ve sonuç anında görülür.

 

Farklı cilt problemlerine tek işlem

Maksimum cilt bakımı

Genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin tedavisi

İnce çizgiler ve kırışıklıkların tedavisi

Cilt tonu düzensizlikleri

Sebum dengelenmesi (yağlı cilt)

Siyah nokta tedavisi

Cildin nemlendirilmesi

Sivilce tedavisi

Leke tedavisi

Cildin canlandırılması


Yaş sınırı var mıdır?

Ciltteki problemlerin farklılığına göre her yaş grubuna uygulanabiliyor. Çoğunlukla orta yaş ve üzerinde elastikiyet kaybına yönelik serumlar, gençlerde sivilce ve yağlanmaya karşı da serumlar ve led ışınları kullanılmakta.


Hydrafacial uygulaması nasıl yapılır?

Temizleme; cilt vakum sistemi sayesinde derinlemesine temizlenir.

Sıvı-dermabrazyon; vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi normal bir şekilde yapılır. Leke, akne izi, leke ve gözenekli ciltlerde, tahriş yapmadan cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanır.

Serum uygulanması; leke, sivilce ya da kırışıklıklar vb.  cilt sorunlarına özel serumlar uygulanır. Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyalüronik asit içeren, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan T bölgesine ise yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır.

Nemlendirme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antiemOnlineKytidanlar, hyalüronik asit ve peptidler cilde uygulanır.

Led Terapi; sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır.