Penis boyu cenin halinde ve ergenlik çağında DHT’nin penis hücrelerindeki telomerleri uyarması sonucu uzar ve genetik olarak maksimum uzunluğuna erişip öyle kalır.Penis ne kastır,ne de kemik..

Penis dokusu çok farklı bir biçimde tasarlanmıştır ve süngeri anımsatan bir yapısı vardır.Ergenlik dönemi bittikten sonra ne yaparsanız yapın penisiniz uzamaz.İsterseniz kendinizi tavana asın penisinizden yine uzamaz.Sadece erkekliğinizden olursunuz.

Bu pompalar,çekme aletleri,ilaçlar falan bunlar sadece kısa bir sürülüğüne penisin olduğundan büyük durmasına ve sanki sürekli bir ereksiyon halindeymiş gibi olmasına neden olur.Ancak bu durum kısa bir süre sonra sona erer ve penis boyu eski haline iner.En radikal çözüm estetik ameliyattır.
Ancak bunun aşırı zahmetli oluşu ve cuzzi miktarda kısıtlı sonuçlar elde edilmesi nedeniyle pek işe yarar değildir.

Eğer penis boyunun bir çaresi olsaydı,bilim ve teknolojide çok ilerlemiş olan Japonlar buna bir çare bulurdu.Onun için kısa Penis boyuna yapılacak bir müdahale falan yok.Kendi kendinizi kandırmayın.Burada bazı arkadaşlarda sallamış sallamış durmuş.Yok benimki 19 cm yok 25 cm…Bari sanalda yalan konuşmayın.19 cm bir penisi olan adamın burada ne işi var?
Diğer arkadaşın dediği gibi ergenlikte dar donlar giymeyenlerin penisi iki üç cm daha uzun olur.

Bu arada daha uzun penis daha güçlü ereksiyon anlamına gelmez.Tam tersi daha güçsüz ereksiyon anlamına gelir.Çünkü uzun penis ereksiyon için çok daha fazla kana ihtiyaç duyar.Kısa peniste ise böyle bir sorun yoktur.

Kısa penisiyle meşhur Asyalılar 80 yaşına kadar hiçbir ereksiyon sorunu yaşamazken,uzun penise sahip Afrikalılar 60′a geldiklerinde antropoza girerler.Çok yanlış düşünüyorsunuz bu konuda.20 cm’in üzerinde penise sahip bir erkekle hiçbir kadın da ilişkiye girmek istemez ayrıca.Çünkü o boyda bir penis kadına zevkten çok acı verir…

Dr. Metehan ÜSTÜNDAĞ