İPEK KİRPİK

İpek kirpik uygulaması hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için topladık. İşte ipek kirpik uygulaması ile ilgili bilmeniz gerekenler...

 

Kadınlar her zaman kirpiklerinin dolgun ve uzun olmasını ister. Bunun için rimelden yardım alabilirsiniz. Fakat rimel bunun için çözüm değil, her gün de takma kirpikle uğraşmak istemezseniz, ipek kirpik uygulaması tam size göre.

İpek kirpik son zamanların en yaygın uygulaması arasında gösteriliyor. Bunun sebebi ise en az 90 gün rimel sürmeden kirpikleriniz dolgun ve uzun görünme sahip olmasıdır. İpek kirpik uygulaması her ne kadar zararsız bir uygulama gibi gözükse de göz çevresi yüzün en hassas bölgesi olduğundan en küçük bir hata size zarar verebilir.

İpek kirpik uygulamasından sonra 24 saat gözlerinize su değdirmemelisiniz. Çünkü kirpikleriniz daha iyi yapışarak daha kalıcı olmasına yardımcı olursunuz.

Uygulama sonrası 48 saat rimel sürülmemeli. Doğrusu ipek kirpiklerinizin rimele ihtiyacı olmayacaktır. Bu uygulama süresinde ise kirpik kıvırıcı da kullanmamanız gerek kalmayacak.

İpek kirpik yaptırdığınız ilk günlerde kirpikler muhteşem gözükür fakat 2-3 gün sonra ise ipek kirpiklerde yamulma ve kirpikler yamuk yamuk görünmeye başlayabilir.

Uygulama esnasında doğru yapılmayan bir işlem, geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle güvenilir ve alanında uzman kişilerden hizmet almak oldukça önemli.

İpek kirpiklerinizi çıkarma işleminde kendi kirpiklerinizde hasar görerek kopabilirler.

En başta sağlığınız söz konusu olduğu için. Uygulama esnasında en kaliteli yapıştırıcıların kullanıldığından emin olmalısınız.

 Gözünüzle temas eden yapıştırıcı madde gözünüzü sulandırarak kızarmasına ve yanmasına sebep olabildiği gibi nadir olarak görülebilen kısa süreli görme bozukluğu da yaratabilir.