2007 yılında couture tasarımcısı olarak kariyer adımı atan Raşit Bağzıbağlı, ilk hazır giyim koleksiyonu ‘rashid’ markasını 2014 yazında modaseverlerin beğenisine sundu. ”rashid” markası başarılarını sürdürmek isteyen Bağzıbağlı ile 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında.


Raşit Bağzıbağlı, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında, RASHID hazır giyim markasının İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunu 11 Eylül Salı günü Zorlu PSM’de podyuma taşıdı.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un ilk gününde yeni koleksiyonunu modaseverlerin beğenisine sunan Raşit Bağzıbağlı’nın defilesinde lacivert, gri ve kırmızı renkleri hakimdi. Türk-İskoç asıllı büyük beden model Alev Karslı’nın da podyuma çıktığı defilenin koreografisi ise Yasin Soy tarafından yapıldı.

RASHID hazır giyim koleksiyonu genç, seksi ve feminen kadınlara hitap ediyor. İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunda 36’dan 44 bedene kadar seçenekleriyle 2.500TL – 8.000TL arasında fiyatlarla Raşit Bağzıbağlı mağazalarında satışta olacak.Koleksiyonunuzda kullandığınız kumaşların özellikleri neler?

Çok çeşitli kumaşlar kullandım. Özel işlenen payetler, simli jarseler, şifon ve krep saten en çok kullandığım kumaşlar. Müşterime yeni kumaş seçeneği sunacağım için çok heyecanlıyım.


Koleksiyonunuzu ne zaman ve nasıl giymeli?

Koleksiyonu tasarlarken kıyafetleri düğünlerde, partilerde, mezuniyette ve sevdiğim ünlülerin galalarında hayal ettim.


Tek bir parça seçmenizi ve onu birisinin giymesini  istesek; hangi parça kim için olurdu?

Tek bir parça seçmem mümkün değil; ama kardeşim gibi sevdiğim Dilan Deniz’in üzerinde her parçayı görmeyi çok isterim.