Bronz renklerde allıkları deneyin

Hala allık fikri hakkında kararlı değilseniz en azından biraz bronzlaştırıcı bir allık deneyin. Bronz renklerde kullanacağınız allıklarla yanaklarınıza renk katmış olursunuz. Bronzlaştırıcı yanaklar, çene, burun, ve alnına uygulandığında size güzel güneş bronzluğu ışıltısı vermek için en etkili yöntemlerden biridir.

Rimel seçerken

Soluk tenliler için keskin bakışlar yanlış bir seçim olacaktır. Kahverengi maskara tercih edin ve simsiyah, uzun kirpiklerden oldukça kaçının.

Hangi renk far kullanılmalı

 Mavi, mor, bordo, kahverengi gibi renkte göz farlarını kullanabilirsiniz. Mavi ve mor gibi canlı renkler açık tenli kadınlara daha çok yakışır. Öte yandan daha pastel tonları tercih ederek gözlerinizi daha da belirgin hale getirebilirsiniz.

Yoğun eyeliner

Yoğun bir eyeliner çekmek gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle kuyruğu çok abartmadığınız sürece eyeliner  rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ruj ya çok koyu ya nude!

Beyaz tenlilere açık pembe, parlak ve domates kırmızısı rujlar onlara çok yakışıyor bu renkleri rahatlıkla tercih edebilirler. Koyu renklere gelince ise, bordo, şarap kırmızı gibi ruj renkleri beyaz tenlilerin ciltleriyle kontrast yaratacağından mükemmel bir uyum sağlar.