Türk Kahvesi Maskesinin Cilde Faydaları

Türk kültürün önemli bir yere sahip olan Türk kahvesini içtikten sonra telvesi sayesinde cilt bakımı yaparak porselen gibi yumuşacık bir cilde sahip olmak mümkün. Sadece cilt güzelleştirmekle kalmayıp sivilce ve cilt lekelerini yok eden Türk kahvesi maskesi cilde diğer faydaları ise;

Türk kahvesi maskesi göz altı morlukları giderilmesine yardımcı olur.

Selülitleri  yok eder.

Kırışıklık ve yaşlanmaya karşı etkileri geciktirir.

Kahve telvesi cilt lekelerine çok iyi gelir.

Cildin daha gergin ve sıkı olmasını sağlar.

Kahve telvesi cildin nem oranını dengeler.

Kahve telvesi sivilce ve aknelerin kaybolmasına yardım eder.

Cilde peeling etkisi vererek, cildi ölü hücrelerden arındırır.

Cildi daha canlı, parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Siyah noktaları yok eder.

Gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Eğer yüzünüzde aşırı yağlılık ya da aşırı kuruluk gibi sorununuz yemOnlineKyta sade bir Türk kahvesi hazırlayıp içinde çok az kahve ve bolca telve olacak şekilde karıştırıp yüzünüze doğrudan uygulayabilirsiniz. Başka bir malzemeye ihtiyacınız olmadan hızlıca uygulayabileceğiniz bu yöntem tahmin edeceğiniz gibi en pratik ve en maliyetsiz olanı.

Önemli bir not: Bu kahve maskesi tarifleri yüz bölgesi için olduğundan eğer cildinizin farklı bölgelerine bu uygulamayı yapacaksanız, uygulayacağınız alanın büyüklüğüne göre malzemeleri aynı şekilde artırabilirsiniz.

Tülin Şahin’in Türk Kahvesi Maskesi

Ünlülerin güzellik sırları arasında olan telve maskesini Tülin Şahin cildine sadece telve maskesi uyguladığını söylemiştir.

4 yemek kaşığı toz Türk Kahvesi

4 yemek kaşığı kakao

8 yemek kaşığı tam yağlı doğal süt

Eğer yağlı cilt tipine sahipseniz 1 yemek kaşığı doğal limon suyu, kuru cilt tipine sahipseniz eğer 2 yemek kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

Cam kase içerisine ilk olarak toz kahveyi ve kakao ekliyoruz bu iki malzemenin üzerine tam yağlı sütü yavaş yavaş döküp karıştırıyoruz, son olarak cilt tipine göre bal yada limonu ekleyip hazırladığımız karışımı cildimize sürüyoruz. Telve maskesi yüzünüzde kuruyana kadar bekliyoruz ortalama 10-15 dakika kadar durması yeterli. Ilık su ile durulayıp nemlendirici sürüyoruz.

Sıklaştırıcı kahve maskesi

2 çay kaşığı bal

2 çay kaşığı Türk kahve telvesi

İlk olarak balı kısık ateşte 2 -3 dakika kadar ısıtın balın ılık olması çok önemlidir. Ilık balı cam kaseye koyup içerisine kahve telvesini ekleyip iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir. Daha ilk uygulamadan itibaren cildinizin daha sıkı ve gergin olduğu göreceksiniz. Her cilt tipi içinuygundur. Haftada 1 defa yapılmalıdır.

Yağlı ciltler için limonlu kahve maskesi

2 çay kaşığı Türk kahvesi

2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Çay bardağına yarısından az olacak şekilde süt veya yarım çay bardağı yoğurt

Bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırıp kahve maskesini hazır hale getiriyoruz parmak uçlarımızla baskı yapmadan göz çevresi hariç yüzümüzün her yerine sürüp 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile duruluyoruz. Kesinlikle yağlı cildinize limon suyunu fazla kullanmayın hem tahriş olur hem de cildiniz aşırı kuruyabilir. Bu maske cildin yağ dengesini sağlayıp sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler.