Botoks

Botoks

Botoks, zaman içerisinde yüzünüzde oluşan ince kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan güvenilir, kolay ve en iyi yöntemlerden biridir.

Botoks en sık,
Kaz ayağı(göz kenarında gülümsemeyle oluşan kırışıklıklar)
Alın kırışıklıkları
Kaş çatma çizgileri (2kaş arasında oluşan kırışıklıklar)
Düşük kaşların kaldırılması gibi durumlarda ameliyatsız estetik yöntemi olarak kullanılır.
Botoks uygulaması sonrası etki 3. gün görülmeye başlar, 10 gün içerisinde botoksun etkisi netleşir. Etkisi tam oluştuktan sonra kontrol muayenesinde rötuşlar yapılabilir.
Botoks etkisi ilk 4 ay net bir şekilde görülürken 4-6 ay içerisinde azalarak tamamen kaybolur. Uygulama öncesi uygulanan anestezi kremleriyle ağrı hissetmezsiniz.

Botoks etkisi geçince daha kötü olur mu?
Botoks etkisi geçince tekrar uygulama öncesi halinize dönersiniz. Hatta tekrarlayan uygulamalarda botoksun uzun süreli etkisi oluşmaya başlar ve sonrasında botoks uygulamasını bıraksanız dahi önceki durumunuza göre kırışıklıklarınız daha da azalacaktır.

Kime ne kadar botoks?
Botoksun kitaplarda yazıldığı ya da internetteki örneklerde olduğu gibi rutin bir dozu yoktur. Yaş, cinsiyet, yüz mimik kaslarının gücüne bağlı oluşan kırışıklıkların derinliği hatta kişinin daha önce rutin botoks yaptırıp yaptırmadığı bile kişiye özgü botoks dozuna karar vermede etkilidir.

Doğal botoks nasıl olmalıdır?
Doğal botoks uygulaması yüz mimiklerini tamamen kaybetmeden, kaşın şaşkın bakıyormuş gibi görünmediği ama kırışıklıkları azaltacak ya da yok edecek şekilde yapılan botokstur. Kişinin yüzüne baktığınızda botoks yapıldığını kolayca anlıyorsanız bu yanlış botoks uygulamasıdır. Kaş kenarları doğal olmayacak şekilde alına doğru yukarı çıkmış gibi görünüyorsa bu yanlış bir botoks uygulamasıdır. Bu tür problemi olan kişiler uzman Estetik Cerrah ya da Dermatoloji uzmanına başvurup mevcut doğallık dışı durumlarını düzelttirmelidirler. Genellikle da hastalarımızın botokstan çekinme nedeni bu tür doğal olmayan, kötü uygulamalar, botoks etkisinin çabuk geçmesidir. Doğal ve etkili botoks tedavi sonucuna, doğru kaslara, kişiye özel, aşamalı doz ayarlaması yapılarak ulaşılabilir.

Botoks yanlış yapılırsa ne olur?
Botoks yanlış uygulandığında doğallıktan uzak bir sonuç dışında, görme problemlerine yol açabilecek göz kapaklarında düşüklüğe neden olabilir. Bu nedenle botoks uygulayan kişinin mesleği hatta bu konudaki deneyimi çok önemlidir. Botoks uygulamasını Plastik Cerrahi ya da Dermatoloji uzman doktoru uygulamalıdır. Çünkü tıbbi, estetik ve anatomi eğitimi olan ve uygulama yetkisi olan kişi, bu 2 uzmanlık dalıdır. Estetisyen, kuaför, hemşire, sağlık teknisyeni gibi meslek gruplarına ya da mesleğinin ne olduğunu dahi bilmeden ucuz diye botoks yaptıran ve kötü sonuçlar alan hastalara sıkça rastlamaktayız.

Botoks zararlı mıdır?
Botoks C.Botilinum bakterisinden elde edilen bir ilaçtır. İlk olarak farklı tıp alanlarında hastalıkların tedavisi için kullanılmaya başlanan botoks (gerilim tipi baş ağrısı, kas spazm tedavisi…) sonradan estetik alanda uygulamaya girmiş ve 2013 Amerikan Fasiyal Plastik ve Rekonstrüktif Derneğinin (AAFPRS) istatistiksel verilerine göre Amerikada en sık uygulanan estetik müdahaledir. Bu kadar fazla yapılan bir uygulamanın zararlı olarak nitelendirilmesi yanlış olur.

Botoks benim için uygun mudur? Botoks için yaş sınırı var mıdır?
Alnınızda, göz kenarlarınızda, kaşlarınızın arasında kırışıklıklar varsa bu kırışıklıklar için en uygun tedavi şekli botokstur.
Botoksun yaşı yoktur. AAFPRS verilerine göre 2013 yılında botoks yaptıranların %62’si 35-60 yaş, %21’i 22-34 yaş, %18’i 61 yaş üzeri, %2’si 21 yaş altı yaş grubundadır.

Botoks depresyona iyi geliyor!!
Yüzdeki kırışıklıkları yok etmek için yapılan basit bir botoks enjeksiyonu majör depresyon tedavisinde etkili olabilmekte. Almanya Hannover Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Krugerin yaptığı çalışmalarda botoksun depresyon semptomlarını hafiflettiğini kanıtlamıştır. Botoks yapılan kişilerde depresyon belirtilerinin azaldığı görülmüştür.

Kaş Estetiği ve Kaş Kaldırma İçin Botoks
Her botoks yaptıran kişide kaşlar kalkar bilgisi tamamen yanlıştır. Bu bilgi yanlış uygulamalar ve sonuçlar nedeniyle yaygınlaşmış bir bilgidir. Uygun dozlar ve bölgelere yapılan botoks ile kişinin sert ifadesi ortadan kaldırılabilir. Botoks ile kaşı tamamen kaldırmadan, doğal ve estetik görünen bir kavis verilebilir. Kaşın şeklini ve yerini hiç değiştirmeden de yüz kırışıklıklarını gidermek amacıyla botoks uygulaması yapılabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiğinde Botoks
Bazı kişilerde burun ucunda bulunan kaslar burun ucunu düşük gösterir ya da konuşurken ve gülümserken burun ucu düşer. Uygun kişilerde Botoksla burun ucu düşüklüğü tedavisi 3 dakikalık bir işlemle giderilebilir. Ayrıca gülümseme sırasında burun üzerinde oluşan, ya da bu burun estetik ameliyatı geçirmiş kişilerde burun sırtında görülen kırışıklıklar botoksla giderilebilir.

Gülüş Estetiği ve Dudak Estetiğinde Botoks
Gülümseme sırasında dudakların dişler ile olan ilişkisi, dudak kenarlarının yukarı doğru yer değiştirmesi,dudakların dolgunluğu ve dudak orta kısmının yükselmesi, dişe göre dudakların görüntüsü önem arz eder. Gülüş sırasında diş etlerinin görünmesi yüz estetiğini bozar ve istenmeyen bir görüntü arz eder. “Gummy Smile” denilen bu durum botoks uygulaması düzeltilerek daha estetik bir gülüş sağlanabilir. Bunun dışında “smoker line” olarak bilinen boyuna dudak çizgileri botoks ile tedavi edilerek daha genç görünümlü bir dudak oluşturulabilir. Botoks dudakta hacim sağlamaz. Dudak estetiğinde dolgu ve botoks kombine uygulanabilir. Dolgu ile dudak kontürü oluşturularak ya da dudak hacmi arttırılarak gülüş ve normal duruş sırasında daha seksi, kadınsı, güzel görünümlü dudaklar oluşturulabilir.

Dekolte ve Boyun Bölgesinde Botoks Uygulama
Yüze ameliyatsız estetik uygulamalar yaptırarak daha genç, fresh bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Fakat boynunuz yaşınızı ele verebilir. Zamanla çeneden boyuna uzanan bantlar oluşur. Boyun bölge derisi ince olduğundan çabuk kırışıp, sarkıp sizi daha yaşlı da gösterebilir. Hem enine hem boyuna çizgiler belirebilir. Boyun bölgesinde bulunan platisma kasına uygulanan botoks ile geçici olarak daha genç görünen bir boyun sağlanabilir. Çeneye uygulanacak kombine dolgu tedavisi ile gıdı bölgesindeki hafif sarkıklıklar toparlanabilir.

Botoks Fiyatı
Botoks, üst yüz bölgesi, boyun bölgesinde yaşla birlikte belirginleşen kırışıklıkların tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir. Botoks dolgu, prp, lazer ile yüz gençleştirme, iple askılama yöntemleri ile kombine bir şekilde uygulanabilir. Burun, meme ya da vücut şekillendirme estetik operasyonları sırasında da estetik botoks uygulaması yapılabilir. Yapılan doz, uygulama bölgesi ve kombine tedavilere göre botoks fiyatı değişkenlik gösterebilir. Botoks tedavisinin fiyatını öğrenmek için doktorunuzun sizi muayene etmesi gerekmektedir. Ucuz botoks diye uzmanlığı olmayan kişilere yaptırılan botoks uygulamaları görme problemleri dahil bir çok kötü sonuca yol açabilir.

Yasal Uyarı
- EstetikMerkezi.Com bir Türkiye İşletme Rehberi sitesidir.
- EstetikMerkezi.Com'da yayınlanan bilgiler Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan kamuya açık işletme kuruluş ve faaliyet bilgileri, işletmenin kendi yayınladığı kamuya açık kurumsal internet sitesi, Ticaret Odası, Mesleki Odalar, Mesleki Birlikler, işletmenin kendisi tarafından sağlanan bilgilerden derlenerek oluşmaktadır.
- EstetikMerkezi.Com internet sitesi, sahibi veya yöneticilerinin; site içerisinde yayınlanan işletmeler ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
- EstetikMerkezi.Com yayınlan bilgilerin güncelliğini garanti etmez, doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca kullanıcının sorumluluğundadır.

Hizmetler

Dolgu

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

Botoks

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

PRP

PRP

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

Op. Dr. Berker Büyükgüral

Op. Dr. Berker Büyükgüral

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Estetisyen

Estetisyen

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Çalışma Saatleri

Gün Açılış Saati Kapanış Saati Randevu Alın
Pazartesi 9:00 19:00
Salı 9:00 19:00
Çarşamba 9:00 19:00
Perşembe 9:00 19:00
Cuma 9:00 19:00
Cumartesi 9:00 19:00
Pazar 10:00 18:00
Şikayet oluşturmak için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir !

Op. Dr. Berker Büyükgüral Hakkında yazılan şikayetler

Op. Dr. Berker Büyükgüral hakkında yapılan bir şikayet bulunamadı...

Sıkça Sorulan Sorular

Estetikmerkezi.com 'un çalışma sistemiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi "Sıkça Sorulan Sorular" sayfasında sizin için derledik. Amacımız, sitemizden hızla ve kolayca alışveriş yapmanızı sağlamak. Bu sayfada pek çok sorunun yanıtını bulabilir, sorununuzun çözümüne en hızlı yoldan ulaşabilirsiniz.

Estetik Merkezi Nedir?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, işletme/firma bilgilerinizi, ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinde yayınlamanızı sağlayan, İnternet üzerinde daha çok var olmanızı sağlayan ve bulunabilirliğinizi arttıran İnternet sitesidir.

Estetik Merkezi Nasıl çalışır?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, günlük olarak güncellenen, yeni firmaların eklendiği ve mevcut firmaların sürekli güncellendiği bir sistemdir. İşletme/Firma bilgileri editörlerimizce sisteme toplu olarak yüklenebildiği gibi ayrıca İşletme/Firma sahipleri, yetkilendirilmiş SEO uzmanları, bilgi işlem personelleri de kendi işletme/firma bilgileri üzerinde değişiklik yapar veya yeni eklemelerde bulunur.

Estetik Merkezi hangi sürelerde güncellenir?

Estetikmerkezi.com internet sitesinde kayıtlı firmalar günün her saatinde güncellenebilmektedir. Gelen güncelleme veya yeni ekleme talepleri editörlerimizce kontrol edildikten sonra yayına alınır ve bu çoğu zaman 24 saati geçmemektedir.

Neden İşletmemi Estetikmerkezi.com'a eklemeliyim?

İşletmeniz ile ilgili en doğru bilgi ve kelimelerle Estetikmerkezi.com'a kaydolduğunuzda arayanlar önce sizi bulur, Estetikmerkezi.com, müşterilerin sizi her zaman ve her yerde bulmalarına yardımcı olur. Böylece işiniz büyür, müşteriler ve kazancınız artar. Türkiye’nin en büyük online Estetik Merkezinde sizde ücretsiz yayınlanabilir, kayıtlı iletişim, ürün/hizmet bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. İşletmenizin faaliyet konusu, iletişim bilgileri, adres krokisi, iletişim, ürünleri, hizmetleri, resimleri, firma tanıtım yazısı ve ürünleriniz/hizmetleriniz hakkındaki yorumlar "sizi arayan" müşterilerinize Estetikmerkezi.com aracılığı ile ücretsiz gösterilir. İşletmenizi/firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi internette ücretsiz olarak tanıtmak arama motorlarında kendi kategorinizde yapılan aramalarda daha üst konumlarda yer almak, arama motorları organik arama sonuçlarında daha fazla yer almak için Estetikmerkezi.com işletmenizi/firmanızı ekleyebileceğiniz en uygun işletme rehberi sitesidir.

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

0216 545 1548 nolu telefondan veya satis@estetikmerkezi.com müşteri ilişkilerine ulaşarak adres değişikliğinizi yapabilirsiniz.

TC kimlik numaramı yazmak zorunda mıyım?

29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007 tarihinden itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. TC kimlik numaranız da dahil olmak üzere tüm üyelik bilgileriniz Gizlilik Bildirimi sayfamızda da taahhüt edildiği gibi 3. şahıs yada kurumlara paylaşılmamaktadır.

Üye girişi yapamıyorum, ne yapmam gerekli?

Daha önce sitemize üye olduysanız, üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilmeniz gerekmektedir. Şifrenizin belli periyotlar ile güncellenmesi gerekmemektedir. Daha önce üye olduğunuz mail adresini kullanarak tekrar üye olamazsınız. Üye olurken kullandığınız şifrenizi hatırlamıyorsanız Şifre Hatırlatma bölümünden şifrenizi tekrar öğrenebilirsiniz.

Siparişim ne zaman ulaşır?

Siparişinizi oluşturduğunuz gün itibari ile ödemeniz onaylandıktan sonra,tedarik ve kargo süresi olarak, İstanbul ili merkez uzaklığına göre (750km) , 5 işgünü içerisinde ulaşmaktadır. Siparişinizin durumu değiştikçe sistemde kayıtlı e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca siparişinizi ve satınaldığınız ürünlerin durumunu sitemize giriş yaparak Sipariş Takip bölümünden de takip edebilirsiniz.Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Siparişimi iptal etmek istiyorum ne yapmalıyım?

musterihizmetleri@ adresine iptal etme isteğinizi belirten bir bilgilendirme maili göndermeniz rica olunur. Eğer siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra iptal etmek isterseniz paket tarafınıza ulaştıktan sonra, paketi bize yollamanız yeterli olacaktır.

Vermiş olduğum iki farklı siparişi birleştirebilir miyim?

Sistem üzerinden farklı zamanlarda yapacağınız alışverişler için ayrı kargo ücreti faturanıza yansıtılacaktır.

Alışveriş sepeti nedir? Daha önce eklediğim ürünleri neden göremiyorum?

İnternet sitemize giriş yapıldıktan sonra seçerek almak istediğiniz ürünlerin toplu halde bulunduğu kişiye özel bir alandır. Siparişinizi vermeden önce sepetinizdekilere ekleme, çıkarma yapabilir, adetlerini değiştirebilirsiniz. Sepetiniz 24 saat sonra boşaltılacaktır.

Kargo ücreti ne kadardır? Ücretsiz kargo seçeneğinde limit var mı?

100 TL altı alışverişlerinizde kargo ücreti 9TL'dir.

4,00/5,0
Yorum Yazın

Alışveriş Sepetiniz