Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun, yüz estetik kompozisyonunun en önemli tamamlayıcı unsurlarından bir tanesidir. Bazı insanlarda doğuştan burun şekli bozuk ya da eğri olabilir. Etnik olarak da burun şekli farklılıklar gösterebilir. Bebeklik ya da çocukluk döneminde düşme ya da herhangi bir travmaya bağlı zamanla burun şekli bozulup eğilebilir. Nefes alıp verme problemlerine bağlı yapılan yanlış bir operasyon sonucunda da burunda şekil bozuklukları ve çökmeler oluşabilir.

Şekil açısından burunda olabilecek problemler arasında,
burnun eğri ya da asimetrik olması,
burun sırtının kemerli olması,
burun yapısının yüze göre büyük ya da uzun olması,
burun kökünün geniş olması,
burun deliklerinin geniş olması,
burun ucunun düşük olması,
burun ucunun kaba ve şekilsiz durması sayılabilir.
Bu problemler burnun kemik, kıkırdak ya da deri yapısından kaynaklanabilir. Rinoplasti operasyonu ile göze hoş görünmeyen ya da yüz estetik kompozisyonunu bozan burun problemleri düzeltilebilir. Burun şekliniz düzeldiğinde de aynaya daha bir gönül rahatlığıyla bakar ve kendinizi daha bir özgüvenli hissedersiniz. Burun estetiği geçiren hastalarda bu özgüven artışını birebir gözlemlemekteyim.

Burun fonksiyonel de bir organdır. En önemli fonksiyonu alınan nefesin akciğerlere gitmeden önce filtre edilmesi, nemlendirilmesidir. Burun kemiklerinde var olan bir eğrilik, konka dediğimiz yapılarda büyüklük ya da nazal valv dediğimiz yapılarda darlıklar burnun nefes alma fonksiyonu engeller. Horlama, baş ağrısı, uykusuzluk, dikkat eksikliği, gündüz uyuklama hali, unutkanlık gibi durumlara yol açabilir. Estetik operasyon sırasında bu tip fonksiyonel burun probleminiz de düzeltilerek hem güzel hem de fonksiyonunu tam yerine getiren bir buruna sahip olursunuz.

Günümüzde burun estetiğine bakış açısı değişmiştir. İnsanlar artık ameliyat olduğu belli olan, önden bakıldığında burun delikleri görünecek kadar kalkık duran, burun sırtının oyuk olduğu manken ya da sanatçı burun şekillerinden bıktılar. Burun ameliyatı olmak için başvuran hastalar artık ameliyat olduğu belli olmayan doğal şekilli burunlara sahip olmak istemektedir. Aslında doğru yaklaşım da budur. Estetiğin anlamı aşırılık ya da yapaylık değil doğallık ve normal anatomidir. Bu nedenle de kişiye özel estetik burun ameliyatı yapmak önemlidir. Nasıl ki yuvarlak yüzlü bir bireyde uzun bir burun absürt olacaksa, daha dikdörtgen, uzun bir yüzde de fındık gibi bir burun kaybolup gidecektir. Çünkü burun boyutları yüz yapısıyla direk ilişkilidir. Bazen bu ilişkileri göz önünde bulundurarak burun operasyonu sırasında çene ve diğer yüz kemiklerine de ufak müdahaleler yapılması gerekebilir. Çenesi geride olan bir bireyde burnu ne kadar küçültürsek küçültelim o burun yine de yüze göre büyük duracaktır. Uzun çeneli bir bireyde de burun mümkün olduğu kadar büyük planlanır.


Kimler burun estetiği ameliyatı olmalıdır?
Yaş olarak 17 yaşını doldurmadan operasyon gerçekleştirilmemelidir. Estetik ve güzellik kavramları her ne kadar kişiden kişiye farklılık gösterse de bununla ilgili bazı hesaplar yapılmış ve yüz estetiğinde bazı altın oranlar ve açılar ortaya konmuştur. Bir kişinin yüzüne baktığımızda eğer ilk o kişinin burnu dikkatinizi çekiyorsa evet o kişinin burnu problemlidir. Ya ameliyat olmuş ve başarısız olmuştur ya da gerçekten estetik burun operasyonuna ihtiyacı vardır. Normal bir burun yüze ilk bakıldığında o kadar da göze batmaz. Çünkü yüz kompozisyonunun tamamlayıcısıdır, normal anatomidedir. Biz plastik cerrahlar da ancak bu doğallığı taklit ederek estetiği yakalayabiliriz.

Hasta doktor görüşmesinde doktorunuz sizin isteklerinizi dinledikten sonra sizi muayene eder. Nefes almada güçlük çekiyorsanız ameliyat öncesi tomografi incelemesi gerekebilir. Kendi yüz fotoğrafınız üzerinde yapılacak bilgisayar çalışması ile yüzünüze nasıl bir burun şeklinin uygun olabileceğine daha iyi karar verilebilir. Bu çalışma hem doktorunuz açısından sizin isteklerinizi anlaması için hem de doktorunuzun sizin mevcut burun dokularınıza yapacağı müdahalelerle neler yapabileceğini anlatabilmesi için önemlidir. Kaldı ki bilgisayar çalışması sonucunda oluşturulan burun şekli kesinlikle ameliyat sonrası oluşacak burun şeklini garanti etmez. Çünkü kıkırdak yapıdan cilt kalınlığına kadar farklı ayrıntılar nedeniyle herkesin yara iyileşme süreci ve ameliyat sonucu farklılık gösterir. Aslında ameliyat sonuçları ile ilgili en doğru bilgiyi doktorunuzun göstereceği daha önce ameliyat edilen hastaların öncesi sonrası karşılaştırmalı fotoğraf incelemesiyle alabilirsiniz.

Ameliyat günü kan tahlilleri yapılır ve sonuçlarla birlikte anestezi doktoru sizi muayene ederek operasyon için bir engel olup olmadığına karar verir. Genel anestezi ile yapılan burun operasyonu öncesinde 6 saat aç ve susuz kalmak gerekmektedir. Örneğin operasyon sabah 8′de ise bir gün önce gece 12′den sonra aç kalınmalıdır. Ameliyatı genel anestezi ile hiç bir ağrı, sızı hissetmeden yapılır. Cerrahi yöntemlerin gelişmesi ile artık dokuya daha az zarar verilerek yapılan burun operasyonları sonrasında şişlik ve morluklar çok daha aza görülmektedir. Operasyon yaklaşık 1.5 saat sürer. Hastanın burnunda nefes alma sıkıntısı yaratan anatomik bir problem varsa ameliyat süresi 2 saate kadar uzayabilir.

Operasyon sonrasında burun üzerinde plastik bir alçı ile uyanırsınız. Daha önceden kullanılan burun tamponları artık tarihe karışmıştır. Burun içerisine ya kendiliğinden eriyen ya da ortası delikli silikon tamponlar yerleştirilir. Bu tamponlar operasyon sonrası burundan nefes almanızı engellemez. Hastaların en çok korktuğu şey de bu tamponların çıkarılmasıdır.Silikon tamponlar eski usuldeki tamponlarda olduğu gibi alınırken ağrı sızı oluşturmaz.

Burun operasyonları sonrası hastaların neredeyse tamamı ağrılarının olmadığını söylerler. Yani burun operasyonu ağrılı bir ameliyat değildir. En önemli nokta operasyon sonrası ilk 48 saat yanaklara buz uygulamadır. Ameliyat sonrası 2 gün buz uygulayan hastalarda morluk ve şişlikler neredeyse hiç olmamaktadır. Buz uygulama bu nedenle çok mühimdir. Ameliyattan 6-8 saat sonra ilaçlarınız verilerek taburcu edilirsiniz. İsteğinize bağlı 1 gece hastanede yatarak da takip edilebilirsiniz.

Operasyon sırasında eğer silikon burun tamponu kullanıldıysa bu tampon 3. günde çıkarılır. 7. günde burun alçınız çıkarılır. 2. haftada doktorunuzun size göstereceği özel bir masajla burun cildinin daha düzgün oturmasını ve şişliklerin daha çabuk geçmesini sağlamak önemlidir. 3 hafta sonra operasyonla ilgili yüzünüzdeki belirtiler neredeyse tamamen kaybolur. 4 hafta sonunda burun daha sağlam bir yapıya ulaşır. Tam iyileşme 6 ay kadar sürer. Operasyondan 6 ay sonra ameliyat olunduğu başkaları tarafından anlaşılmayan burun doğaldır ve o operasyon başarılıdır.

Yasal Uyarı
- EstetikMerkezi.Com bir Türkiye İşletme Rehberi sitesidir.
- EstetikMerkezi.Com'da yayınlanan bilgiler Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan kamuya açık işletme kuruluş ve faaliyet bilgileri, işletmenin kendi yayınladığı kamuya açık kurumsal internet sitesi, Ticaret Odası, Mesleki Odalar, Mesleki Birlikler, işletmenin kendisi tarafından sağlanan bilgilerden derlenerek oluşmaktadır.
- EstetikMerkezi.Com internet sitesi, sahibi veya yöneticilerinin; site içerisinde yayınlanan işletmeler ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
- EstetikMerkezi.Com yayınlan bilgilerin güncelliğini garanti etmez, doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca kullanıcının sorumluluğundadır.

Hizmetler

Dolgu

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

Botoks

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

PRP

PRP

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

Op. Dr. Berker Büyükgüral

Op. Dr. Berker Büyükgüral

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Estetisyen

Estetisyen

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Çalışma Saatleri

Gün Açılış Saati Kapanış Saati Randevu Alın
Pazartesi 9:00 19:00
Salı 9:00 19:00
Çarşamba 9:00 19:00
Perşembe 9:00 19:00
Cuma 9:00 19:00
Cumartesi 9:00 19:00
Pazar 10:00 18:00
Şikayet oluşturmak için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir !

Op. Dr. Berker Büyükgüral Hakkında yazılan şikayetler

Op. Dr. Berker Büyükgüral hakkında yapılan bir şikayet bulunamadı...

Sıkça Sorulan Sorular

Estetikmerkezi.com 'un çalışma sistemiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi "Sıkça Sorulan Sorular" sayfasında sizin için derledik. Amacımız, sitemizden hızla ve kolayca alışveriş yapmanızı sağlamak. Bu sayfada pek çok sorunun yanıtını bulabilir, sorununuzun çözümüne en hızlı yoldan ulaşabilirsiniz.

Estetik Merkezi Nedir?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, işletme/firma bilgilerinizi, ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinde yayınlamanızı sağlayan, İnternet üzerinde daha çok var olmanızı sağlayan ve bulunabilirliğinizi arttıran İnternet sitesidir.

Estetik Merkezi Nasıl çalışır?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, günlük olarak güncellenen, yeni firmaların eklendiği ve mevcut firmaların sürekli güncellendiği bir sistemdir. İşletme/Firma bilgileri editörlerimizce sisteme toplu olarak yüklenebildiği gibi ayrıca İşletme/Firma sahipleri, yetkilendirilmiş SEO uzmanları, bilgi işlem personelleri de kendi işletme/firma bilgileri üzerinde değişiklik yapar veya yeni eklemelerde bulunur.

Estetik Merkezi hangi sürelerde güncellenir?

Estetikmerkezi.com internet sitesinde kayıtlı firmalar günün her saatinde güncellenebilmektedir. Gelen güncelleme veya yeni ekleme talepleri editörlerimizce kontrol edildikten sonra yayına alınır ve bu çoğu zaman 24 saati geçmemektedir.

Neden İşletmemi Estetikmerkezi.com'a eklemeliyim?

İşletmeniz ile ilgili en doğru bilgi ve kelimelerle Estetikmerkezi.com'a kaydolduğunuzda arayanlar önce sizi bulur, Estetikmerkezi.com, müşterilerin sizi her zaman ve her yerde bulmalarına yardımcı olur. Böylece işiniz büyür, müşteriler ve kazancınız artar. Türkiye’nin en büyük online Estetik Merkezinde sizde ücretsiz yayınlanabilir, kayıtlı iletişim, ürün/hizmet bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. İşletmenizin faaliyet konusu, iletişim bilgileri, adres krokisi, iletişim, ürünleri, hizmetleri, resimleri, firma tanıtım yazısı ve ürünleriniz/hizmetleriniz hakkındaki yorumlar "sizi arayan" müşterilerinize Estetikmerkezi.com aracılığı ile ücretsiz gösterilir. İşletmenizi/firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi internette ücretsiz olarak tanıtmak arama motorlarında kendi kategorinizde yapılan aramalarda daha üst konumlarda yer almak, arama motorları organik arama sonuçlarında daha fazla yer almak için Estetikmerkezi.com işletmenizi/firmanızı ekleyebileceğiniz en uygun işletme rehberi sitesidir.

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

0216 545 1548 nolu telefondan veya satis@estetikmerkezi.com müşteri ilişkilerine ulaşarak adres değişikliğinizi yapabilirsiniz.

TC kimlik numaramı yazmak zorunda mıyım?

29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007 tarihinden itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. TC kimlik numaranız da dahil olmak üzere tüm üyelik bilgileriniz Gizlilik Bildirimi sayfamızda da taahhüt edildiği gibi 3. şahıs yada kurumlara paylaşılmamaktadır.

Üye girişi yapamıyorum, ne yapmam gerekli?

Daha önce sitemize üye olduysanız, üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilmeniz gerekmektedir. Şifrenizin belli periyotlar ile güncellenmesi gerekmemektedir. Daha önce üye olduğunuz mail adresini kullanarak tekrar üye olamazsınız. Üye olurken kullandığınız şifrenizi hatırlamıyorsanız Şifre Hatırlatma bölümünden şifrenizi tekrar öğrenebilirsiniz.

Siparişim ne zaman ulaşır?

Siparişinizi oluşturduğunuz gün itibari ile ödemeniz onaylandıktan sonra,tedarik ve kargo süresi olarak, İstanbul ili merkez uzaklığına göre (750km) , 5 işgünü içerisinde ulaşmaktadır. Siparişinizin durumu değiştikçe sistemde kayıtlı e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca siparişinizi ve satınaldığınız ürünlerin durumunu sitemize giriş yaparak Sipariş Takip bölümünden de takip edebilirsiniz.Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Siparişimi iptal etmek istiyorum ne yapmalıyım?

musterihizmetleri@ adresine iptal etme isteğinizi belirten bir bilgilendirme maili göndermeniz rica olunur. Eğer siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra iptal etmek isterseniz paket tarafınıza ulaştıktan sonra, paketi bize yollamanız yeterli olacaktır.

Vermiş olduğum iki farklı siparişi birleştirebilir miyim?

Sistem üzerinden farklı zamanlarda yapacağınız alışverişler için ayrı kargo ücreti faturanıza yansıtılacaktır.

Alışveriş sepeti nedir? Daha önce eklediğim ürünleri neden göremiyorum?

İnternet sitemize giriş yapıldıktan sonra seçerek almak istediğiniz ürünlerin toplu halde bulunduğu kişiye özel bir alandır. Siparişinizi vermeden önce sepetinizdekilere ekleme, çıkarma yapabilir, adetlerini değiştirebilirsiniz. Sepetiniz 24 saat sonra boşaltılacaktır.

Kargo ücreti ne kadardır? Ücretsiz kargo seçeneğinde limit var mı?

100 TL altı alışverişlerinizde kargo ücreti 9TL'dir.

Alışveriş Sepetiniz