Göz Kapağı Alt-Üst

Göz Kapağı Alt-Üst

Göz kapaklarına yönelik estetik ameliyatlar 40′lı yaşlardan sonra yüz bölgesinde en sık yapılan ameliyatlardan birisidir. Göz kapağına ait şikayetler genellikle üst göz kapağında deri fazlalığı, göz kapaklarının aşağıya doğru düşmesi veya alt göz kapaklarında torbalanma şekilde gelmektedir. Üst göz kapağı ameliyatları hasta açısından kolay olan bir estetik ameliyatıdır. Ameliyattan önce göz kapağındaki fazla deri işaretlenir. Göz kapağı ameliyatına başlamadan önce mutlaka bir değerlendirme yapılır, rutin kan testleri tamamlanır ve aynı gün içerisinde işlem tamamlanır. Amaç, üst ve alt göz kapaklarında torbalanmış yağların ve gevşemiş derinin fazlasının alınmasıdır.

Göz kapağı estetiği ameliyatı genellikle lokal anestezi adı altında yapılan basit bir işlem olarak görülmesine rağmen, göz kapağının anatomik yapısı çok kompleks yapıları içermektedir. Bu yüzden ameliyattan önce yapılacak olan testler çok önemlidir. Özellikle göz kapağının yapısında bozukluk olan hastalarda göz kapağı düşüklüğü gibi şikayeti olan hastalarda bu önem daha üst seviyeye çıkmaktadır. İleri yaşta ortaya çıkan yaşlılığa bağlı göz kapağı düşüklükleri ve göz kapağının üzerindeki sarkıklar çok ciddi olarak yaklaşılması gereken sorunlardan biridir. Gözün alt kapağına yapılan estetik işlemlerden sonra göz kuruluğu ortaya çıkabilir. Özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan bu sorunu önlemek amacıyla ameliyattan önce yapılan testlerle bu riskin olup olmadığının tespit edilmesi oldukça önem arz eder.

Göz kapağı ameliyatları alt ve üst göz kapağı ameliyatları olmak üzere ikiye ayrılır. Bu ameliyatların temel olarak işlemi bu bölgedeki sarkmış olan derinin sıkılaştırılması işlemidir. Bunların dışında bir de göz kapağı düşüklüğü vardır. Bu üst göz kapağını ilgilendiren bir hadisedir. Üst göz kapağı düşüklüğü doğuştan gelebildiği gibi sonradan oluşan hastalıklar nedeniyle de ortaya çıkabilir. Alt göz kapağı bölgesinde bombeleşme varsa o bölge sıkılaştırılır. Aşırı derecede kas birikimi varsa fazla kasın çıkarılması, yağ dokusu fazlası varsa fazlalığın alınması gibi birçok işlem yapılabilir. Göz kapağı estetiği uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde başarılı sonuçlar alınabilir.

Göz kapağı ameliyatları 1-1,5 saat arası süren ve göz kapaklarının eski genç görünümüne ulaştıran yüz güldürücü ameliyatlardır. Günübirlik bir ameliyattır ve hastanede kalmak gerekmez. Ameliyattan sonra 2-3 saatlik bir dinlenme sonrası hasta taburcu edilir. Büyük pansumanlara gerek duyulmamaktadır. Göz kapağı üstüne ve altına ince bant yerleştirilir. Kendiliğinden emilen dikişler kullanılır. Yapıştırılan bantlar 3-4 gün sonra çıkartılabilir ve günlük yaşama aktif olarak katılma imkanları vardır. Ameliyat sonrası göz kapaklarında oluşan kızarıklık ve morluklar 10-15 gün içinde geçer. Lokal anestezi, doktorun ve hastanın konforunu arttıran bir işlemdir. Ameliyattan sonra özel ek bir girişime gerek yoktur. Sadece hastaya ilk 3 aylık dönemde ameliyatlı bölgeyi mümkün olduğunca güneşten koruması önerilir.

Yasal Uyarı
- EstetikMerkezi.Com bir Türkiye İşletme Rehberi sitesidir.
- EstetikMerkezi.Com'da yayınlanan bilgiler Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan kamuya açık işletme kuruluş ve faaliyet bilgileri, işletmenin kendi yayınladığı kamuya açık kurumsal internet sitesi, Ticaret Odası, Mesleki Odalar, Mesleki Birlikler, işletmenin kendisi tarafından sağlanan bilgilerden derlenerek oluşmaktadır.
- EstetikMerkezi.Com internet sitesi, sahibi veya yöneticilerinin; site içerisinde yayınlanan işletmeler ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
- EstetikMerkezi.Com yayınlan bilgilerin güncelliğini garanti etmez, doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca kullanıcının sorumluluğundadır.

Hizmetler

Dolgu

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

Botoks

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

PRP

PRP

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

Op. Dr. Berker Büyükgüral

Op. Dr. Berker Büyükgüral

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Estetisyen

Estetisyen

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Çalışma Saatleri

Gün Açılış Saati Kapanış Saati Randevu Alın
Pazartesi 9:00 19:00
Salı 9:00 19:00
Çarşamba 9:00 19:00
Perşembe 9:00 19:00
Cuma 9:00 19:00
Cumartesi 9:00 19:00
Pazar 10:00 18:00
Şikayet oluşturmak için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir !

Op. Dr. Berker Büyükgüral Hakkında yazılan şikayetler

Op. Dr. Berker Büyükgüral hakkında yapılan bir şikayet bulunamadı...

Sıkça Sorulan Sorular

Estetikmerkezi.com 'un çalışma sistemiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi "Sıkça Sorulan Sorular" sayfasında sizin için derledik. Amacımız, sitemizden hızla ve kolayca alışveriş yapmanızı sağlamak. Bu sayfada pek çok sorunun yanıtını bulabilir, sorununuzun çözümüne en hızlı yoldan ulaşabilirsiniz.

Estetik Merkezi Nedir?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, işletme/firma bilgilerinizi, ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinde yayınlamanızı sağlayan, İnternet üzerinde daha çok var olmanızı sağlayan ve bulunabilirliğinizi arttıran İnternet sitesidir.

Estetik Merkezi Nasıl çalışır?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, günlük olarak güncellenen, yeni firmaların eklendiği ve mevcut firmaların sürekli güncellendiği bir sistemdir. İşletme/Firma bilgileri editörlerimizce sisteme toplu olarak yüklenebildiği gibi ayrıca İşletme/Firma sahipleri, yetkilendirilmiş SEO uzmanları, bilgi işlem personelleri de kendi işletme/firma bilgileri üzerinde değişiklik yapar veya yeni eklemelerde bulunur.

Estetik Merkezi hangi sürelerde güncellenir?

Estetikmerkezi.com internet sitesinde kayıtlı firmalar günün her saatinde güncellenebilmektedir. Gelen güncelleme veya yeni ekleme talepleri editörlerimizce kontrol edildikten sonra yayına alınır ve bu çoğu zaman 24 saati geçmemektedir.

Neden İşletmemi Estetikmerkezi.com'a eklemeliyim?

İşletmeniz ile ilgili en doğru bilgi ve kelimelerle Estetikmerkezi.com'a kaydolduğunuzda arayanlar önce sizi bulur, Estetikmerkezi.com, müşterilerin sizi her zaman ve her yerde bulmalarına yardımcı olur. Böylece işiniz büyür, müşteriler ve kazancınız artar. Türkiye’nin en büyük online Estetik Merkezinde sizde ücretsiz yayınlanabilir, kayıtlı iletişim, ürün/hizmet bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. İşletmenizin faaliyet konusu, iletişim bilgileri, adres krokisi, iletişim, ürünleri, hizmetleri, resimleri, firma tanıtım yazısı ve ürünleriniz/hizmetleriniz hakkındaki yorumlar "sizi arayan" müşterilerinize Estetikmerkezi.com aracılığı ile ücretsiz gösterilir. İşletmenizi/firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi internette ücretsiz olarak tanıtmak arama motorlarında kendi kategorinizde yapılan aramalarda daha üst konumlarda yer almak, arama motorları organik arama sonuçlarında daha fazla yer almak için Estetikmerkezi.com işletmenizi/firmanızı ekleyebileceğiniz en uygun işletme rehberi sitesidir.

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

0216 545 1548 nolu telefondan veya satis@estetikmerkezi.com müşteri ilişkilerine ulaşarak adres değişikliğinizi yapabilirsiniz.

TC kimlik numaramı yazmak zorunda mıyım?

29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007 tarihinden itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. TC kimlik numaranız da dahil olmak üzere tüm üyelik bilgileriniz Gizlilik Bildirimi sayfamızda da taahhüt edildiği gibi 3. şahıs yada kurumlara paylaşılmamaktadır.

Üye girişi yapamıyorum, ne yapmam gerekli?

Daha önce sitemize üye olduysanız, üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilmeniz gerekmektedir. Şifrenizin belli periyotlar ile güncellenmesi gerekmemektedir. Daha önce üye olduğunuz mail adresini kullanarak tekrar üye olamazsınız. Üye olurken kullandığınız şifrenizi hatırlamıyorsanız Şifre Hatırlatma bölümünden şifrenizi tekrar öğrenebilirsiniz.

Siparişim ne zaman ulaşır?

Siparişinizi oluşturduğunuz gün itibari ile ödemeniz onaylandıktan sonra,tedarik ve kargo süresi olarak, İstanbul ili merkez uzaklığına göre (750km) , 5 işgünü içerisinde ulaşmaktadır. Siparişinizin durumu değiştikçe sistemde kayıtlı e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca siparişinizi ve satınaldığınız ürünlerin durumunu sitemize giriş yaparak Sipariş Takip bölümünden de takip edebilirsiniz.Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Siparişimi iptal etmek istiyorum ne yapmalıyım?

musterihizmetleri@ adresine iptal etme isteğinizi belirten bir bilgilendirme maili göndermeniz rica olunur. Eğer siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra iptal etmek isterseniz paket tarafınıza ulaştıktan sonra, paketi bize yollamanız yeterli olacaktır.

Vermiş olduğum iki farklı siparişi birleştirebilir miyim?

Sistem üzerinden farklı zamanlarda yapacağınız alışverişler için ayrı kargo ücreti faturanıza yansıtılacaktır.

Alışveriş sepeti nedir? Daha önce eklediğim ürünleri neden göremiyorum?

İnternet sitemize giriş yapıldıktan sonra seçerek almak istediğiniz ürünlerin toplu halde bulunduğu kişiye özel bir alandır. Siparişinizi vermeden önce sepetinizdekilere ekleme, çıkarma yapabilir, adetlerini değiştirebilirsiniz. Sepetiniz 24 saat sonra boşaltılacaktır.

Kargo ücreti ne kadardır? Ücretsiz kargo seçeneğinde limit var mı?

100 TL altı alışverişlerinizde kargo ücreti 9TL'dir.

Alışveriş Sepetiniz