Meme Küçültme

Meme Küçültme

Uzun boylu, kısa boylu zayıf ya da kilolu fark etmez, iri göğüsler bayanların vücutlarında bir takım problemlere neden olarak hayat standardını düşürür. Göğüs küçültme operasyonu, iri göğüslü bayanlar için hayat standardını değiştirip iyileştirebilecek bir operasyondur. İri göğüsleri nedeniyle plastik cerrahi doktorlarına başvuran hastaların birçoğunun en büyük şikayeti sırt ve boyun ağrılarıdır.

Göğüslerin küçük olması kadar çok iri olması da bayanlarda bir takım bedensel sıkıntılara ve psikolojik streslere neden olabilir. Göğüsleri çok büyük olan bayanlar, bu durumun bedenine uygun kıyafet bulamaması, giydiği kıyafetlerin üzerine yakışmaması ve kendisini kilolu göstermesine neden olmasından yakınırlar. Göğüsleri büyük bayanlar göğüs altı katlantı bölgelerinde ağırlık ve sürtünmeden dolayı pişik, kötü koku , cilt yarlarından şikayet edebilirler. Bu gibi nedenler aynı zamanda kadınların sosyal yaşamlarında strese neden olarak toplumda içine kapanıklık ve utangaçlık sebebi olabilir.

İri göğüslü bir kadında boyun ve sırt ağrıları olabilir. Omuz bölgesinde sütyen askı yerlerinde çukurluk ve yaralar oluşabilir. Büyük göğüsler vücut ostürünü bozarak kamburluğa dahi sebebiyet verebilmektedir.

Göğüs küçültme operasyonu ile bu şikayetlerden tamamen kurtulmak mümkün olabilir. Göğüs küçültme operasyonu sırasında göğüsün ağırlığı azaltılır, ağırlık nedeniyle sarkan göğüs dokusu yukarı kaldırılır ve yeniden şekillendirilir. Bu operasyon genel anestezi altında, meme ucunun etrafından ve göğüsün alt kısmından yapılır. Küçülen ve ağırlığı azalan göğüslere askı uygulanarak dik ve dolgun durması sağlanır. Gerekli görüldüğünde göğüs uçları da operasyon sırasında küçültülebilir. Operasyon sırasında Göğüs büyüklüğüne göre operasyon ortalama 2-4 saat sürebilir.

Operasyondan sonra bir gece hastanede doktor gözetiminde kalmanız gerekir. Hastanede yattığınız süre içerisinde ameliyat bölgesinde kan birikimini önleyen drenler bulunur. Bu drenler genellikle hasta taburcu edilirken doktorunuz tarafından çıkarılır.

Bir hafta ila on gün süreyle operasyon bölgesine pansuman yapılması gereklidir. 4 hafta kadar balensiz, sporcu sütyeni kullanmanız gerekir. 3 gün sonra masa başı işlerine dönülebilir. 3 hafta kadar kolun omuz seviyesinden yukarı kaldırılmaması ve ağırlık kaldırılmamasına dikkat edilmelidir. 4 hafta sonra normal sosyal yaşantısına dönebilir, spor yapabilir ya da denize girebilir.

Ameliyat öncesinde tahlil yapılıyor mu? Ameliyat risklimidir?
Göğüs küçültme operasyonu öncesinde yapılacak kan tahlilleri değerlendirilerek ve anestezi doktorunun muayenesi ile operasyonun en az riskle geçmesi için önlemler alınacaktır.

Göğüs küçültme operasyonu sonrasında iz kalır mı?
Klasik meme küçültme operasyonunda göğüs alt kısmında ters T şeklinde bir iz oluşur. Uygun hastalarda kullandığımız vertikal skar tekniğiyle iz daha kısaltılıp azaltılabilmektedir. Estetik dikiş teknikleri ve ameliyat sonrası size önerilecek iz kremleri ve doktorunuzun tavsiye edeceği uygulamalarla 6 ay ile 1 yıl içerisinde bu iz belirsizleşecektir.

Göğüs küçültme ameliyatı olduktan sonra hamile kalırsam emzirebilirmiyim?
Yapılan araştırmalarda göğüs küçültme operasyonu sonrasında %20 oranında emzirme problemlerinin oluşabildiği saptanmış olup gelişen ameliyat teknikleri ile bu risk azaltılabilmektedir. Kaldı ki bayan hayatında bu kadar sorun yaratan bir problem nedeniyle emzirememek göz ardı edilebilir bir konudur. Yeni doğanda en iyi süt anne sütü olsa da annenin ruh ve beden sağlığı en az doğuracağı bebek kadar önemlidir.

Bir göğsüm diğerine göre daha büyük, tedavisi varmıdır?
Göğüs küçültme operasyonu ile göğüsteki belirgin asimetriler azaltılarak belirsiz hale getirilebilmektedir.

Ameliyat sonrası oluşabilecek olumsuz durumlar nelerdir?
Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatın da hem anesteziye bağlı hem de operasyona bağlı belirli riskler mevcuttur. Operasyon ile ilgili riskler arasında, kanama, enfeksiyon, yara yeri iyileşme problemleri, meme ucunda ya da derisinde deri dolaşım problemleri, geçici ya da kalıcı his kayıpları, meme ucu kaybı, hipertrofik skar, asimetri gibi riskler bulunmaktadır.

Ağrılı bir işlem midir?
Ameliyat genel anestezi altında yapıldığından herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Ameliyattan sonra size verilen ağrı kesiciler ameliyat sonrası dönemin ağrısız ya da az ağrılı geçmesini sağlayacaktır.

Ameliyat sonrası rahatlarmıyım?
Ameliyat sonrasında hastaların tepkileri genellikle “üzerimden büyük bir yük kaldı doktor bey” şeklinde olmaktadır. Kısa bir süre içersinde boyun ve bel ağrılarında iyileşme olur, omuz ve göğüs arası ve altında oluşan yaralar varsa bunlar kaybolur. Hasta giydiği kıyafetlerin üzerine daha iyi oturduğunu farkederek kendisini aha iyi hisseder.

Ameliyattan sonraki göğüs büyüklüğüme nasıl karar verilir?
Yeni oluşturulacak göğüs vücut ölçülerine uygun büyüklükte, eskisine nazaran daha yukarıda ve şekilli olacaktır. Doktorunuz sizin de taleplerinizi göz önünde bulundurarak size en uygun göğüs boyutlarını oluşturacaktır. Operasyon öncesinde doktorunuzun daha önce opere olmuş hastaların önce ve sonrası fotoğraflarına bakıp karşılaştırma yaparak sizin ne büyüklükte bir göğüs istediğiniz daha kolay anlaşılabilecektir.

Yasal Uyarı
- EstetikMerkezi.Com bir Türkiye İşletme Rehberi sitesidir.
- EstetikMerkezi.Com'da yayınlanan bilgiler Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan kamuya açık işletme kuruluş ve faaliyet bilgileri, işletmenin kendi yayınladığı kamuya açık kurumsal internet sitesi, Ticaret Odası, Mesleki Odalar, Mesleki Birlikler, işletmenin kendisi tarafından sağlanan bilgilerden derlenerek oluşmaktadır.
- EstetikMerkezi.Com internet sitesi, sahibi veya yöneticilerinin; site içerisinde yayınlanan işletmeler ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
- EstetikMerkezi.Com yayınlan bilgilerin güncelliğini garanti etmez, doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca kullanıcının sorumluluğundadır.

Hizmetler

Dolgu

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

Botoks

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

PRP

PRP

Hizmet hakkında firma ile iletşime geçin lütfen.

Op. Dr. Berker Büyükgüral

Op. Dr. Berker Büyükgüral

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Estetisyen

Estetisyen

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Çalışma Saatleri

Gün Açılış Saati Kapanış Saati Randevu Alın
Pazartesi 9:00 19:00
Salı 9:00 19:00
Çarşamba 9:00 19:00
Perşembe 9:00 19:00
Cuma 9:00 19:00
Cumartesi 9:00 19:00
Pazar 10:00 18:00
Şikayet oluşturmak için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir !

Op. Dr. Berker Büyükgüral Hakkında yazılan şikayetler

Op. Dr. Berker Büyükgüral hakkında yapılan bir şikayet bulunamadı...

Sıkça Sorulan Sorular

Estetikmerkezi.com 'un çalışma sistemiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi "Sıkça Sorulan Sorular" sayfasında sizin için derledik. Amacımız, sitemizden hızla ve kolayca alışveriş yapmanızı sağlamak. Bu sayfada pek çok sorunun yanıtını bulabilir, sorununuzun çözümüne en hızlı yoldan ulaşabilirsiniz.

Estetik Merkezi Nedir?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, işletme/firma bilgilerinizi, ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinde yayınlamanızı sağlayan, İnternet üzerinde daha çok var olmanızı sağlayan ve bulunabilirliğinizi arttıran İnternet sitesidir.

Estetik Merkezi Nasıl çalışır?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, günlük olarak güncellenen, yeni firmaların eklendiği ve mevcut firmaların sürekli güncellendiği bir sistemdir. İşletme/Firma bilgileri editörlerimizce sisteme toplu olarak yüklenebildiği gibi ayrıca İşletme/Firma sahipleri, yetkilendirilmiş SEO uzmanları, bilgi işlem personelleri de kendi işletme/firma bilgileri üzerinde değişiklik yapar veya yeni eklemelerde bulunur.

Estetik Merkezi hangi sürelerde güncellenir?

Estetikmerkezi.com internet sitesinde kayıtlı firmalar günün her saatinde güncellenebilmektedir. Gelen güncelleme veya yeni ekleme talepleri editörlerimizce kontrol edildikten sonra yayına alınır ve bu çoğu zaman 24 saati geçmemektedir.

Neden İşletmemi Estetikmerkezi.com'a eklemeliyim?

İşletmeniz ile ilgili en doğru bilgi ve kelimelerle Estetikmerkezi.com'a kaydolduğunuzda arayanlar önce sizi bulur, Estetikmerkezi.com, müşterilerin sizi her zaman ve her yerde bulmalarına yardımcı olur. Böylece işiniz büyür, müşteriler ve kazancınız artar. Türkiye’nin en büyük online Estetik Merkezinde sizde ücretsiz yayınlanabilir, kayıtlı iletişim, ürün/hizmet bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. İşletmenizin faaliyet konusu, iletişim bilgileri, adres krokisi, iletişim, ürünleri, hizmetleri, resimleri, firma tanıtım yazısı ve ürünleriniz/hizmetleriniz hakkındaki yorumlar "sizi arayan" müşterilerinize Estetikmerkezi.com aracılığı ile ücretsiz gösterilir. İşletmenizi/firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi internette ücretsiz olarak tanıtmak arama motorlarında kendi kategorinizde yapılan aramalarda daha üst konumlarda yer almak, arama motorları organik arama sonuçlarında daha fazla yer almak için Estetikmerkezi.com işletmenizi/firmanızı ekleyebileceğiniz en uygun işletme rehberi sitesidir.

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

0216 545 1548 nolu telefondan veya satis@estetikmerkezi.com müşteri ilişkilerine ulaşarak adres değişikliğinizi yapabilirsiniz.

TC kimlik numaramı yazmak zorunda mıyım?

29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007 tarihinden itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. TC kimlik numaranız da dahil olmak üzere tüm üyelik bilgileriniz Gizlilik Bildirimi sayfamızda da taahhüt edildiği gibi 3. şahıs yada kurumlara paylaşılmamaktadır.

Üye girişi yapamıyorum, ne yapmam gerekli?

Daha önce sitemize üye olduysanız, üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilmeniz gerekmektedir. Şifrenizin belli periyotlar ile güncellenmesi gerekmemektedir. Daha önce üye olduğunuz mail adresini kullanarak tekrar üye olamazsınız. Üye olurken kullandığınız şifrenizi hatırlamıyorsanız Şifre Hatırlatma bölümünden şifrenizi tekrar öğrenebilirsiniz.

Siparişim ne zaman ulaşır?

Siparişinizi oluşturduğunuz gün itibari ile ödemeniz onaylandıktan sonra,tedarik ve kargo süresi olarak, İstanbul ili merkez uzaklığına göre (750km) , 5 işgünü içerisinde ulaşmaktadır. Siparişinizin durumu değiştikçe sistemde kayıtlı e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca siparişinizi ve satınaldığınız ürünlerin durumunu sitemize giriş yaparak Sipariş Takip bölümünden de takip edebilirsiniz.Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Siparişimi iptal etmek istiyorum ne yapmalıyım?

musterihizmetleri@ adresine iptal etme isteğinizi belirten bir bilgilendirme maili göndermeniz rica olunur. Eğer siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra iptal etmek isterseniz paket tarafınıza ulaştıktan sonra, paketi bize yollamanız yeterli olacaktır.

Vermiş olduğum iki farklı siparişi birleştirebilir miyim?

Sistem üzerinden farklı zamanlarda yapacağınız alışverişler için ayrı kargo ücreti faturanıza yansıtılacaktır.

Alışveriş sepeti nedir? Daha önce eklediğim ürünleri neden göremiyorum?

İnternet sitemize giriş yapıldıktan sonra seçerek almak istediğiniz ürünlerin toplu halde bulunduğu kişiye özel bir alandır. Siparişinizi vermeden önce sepetinizdekilere ekleme, çıkarma yapabilir, adetlerini değiştirebilirsiniz. Sepetiniz 24 saat sonra boşaltılacaktır.

Kargo ücreti ne kadardır? Ücretsiz kargo seçeneğinde limit var mı?

100 TL altı alışverişlerinizde kargo ücreti 9TL'dir.

Alışveriş Sepetiniz