23. Best Model Of Turkey’in finali geçtiğimiz gece Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 25 kadın ve 25 erkek modelin Türkiye’nin en iyisi olmak için ter döktüğü yarışma sonucunda kadınlarda Yedi Tepe Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi alan Yeliz Mete, erkeklerde ise Çağatay Ulusoy Türkiye’nin en iyi modeli seçildi.

Kadınlarda Songül Erol ikinci, Açelya Kartal’da üçüncü olurken erkeklerde Ali Sürüm ikinci, Samet Sırmalı’da üçüncü oldu.

Sunuculuğunu Tuğçe Sarıkaya, Murat Başaran ve Ece Filiz’in yaptığı yarışmanın jurisinde Erkan Özerman’ın yanı sıra Güngör Bayrak, Emel Acar, Demet Akalın ve eski best modeller Sibel Tan ile Şenay Akay’ın da yer aldığı yirmi ünlü isim yer aldı. Murat Dalkılıç, Sibel Tüzün, Nil Burak, Yeliz, Ege, Demet Akalın ve Hepsi gurubu da şarkıları ile geceye renk kattı.

Yeliz Mete ve Çağatay Ulusoy, İstanbul’da gerçekleştirilecek Best Model Of The World’de demOnlineKytan ülkenin en iyi modeli ile yarışacak.

18 jüri üyesinin tamamından tam puan alan Güzide Duran’ın ardından 20 kişilik jürinin tamından tam puan alan Yeliz Mete, sonuç açıklandıktan sonra ‘Açıkçası bu sonucu bekliyordum’ diye konuştu.