Normal ciltler; yumuşacık, gergin, sıkı, pürüzsüz, lekesiz ve esnektir. Ne parlak ne donuk, ne çok yağlı ne de çok kurudur. Tüm ihtiyacı; günde iki kere (sabah-akşam) temizlenip, ardından nemlendirilmesi ve tabii yazkış demeden güneş koruyucu krem sürülmesidir.Normal ciltler için hazırlanmış hafif temizleme sütlerini kullanabilirsiniz. Güneşten koruyucunun aşırı yağlı olmaması gerekir. Bu önlemler dışında, kullanacağınız tüm sabun ve şampuanların, PH değerinin 5.5 olmasına dikkat edin!

Cildinize uygun maske tarifleri ;

Şeftali Maskesi

Kabuğu ve çekirdeği çıkarılmış 1 şeftaliyi çatalla ezin.1 yumurtanın beyazı ve 1 tatlı kaşığı limon suyu ile karıştırıp temizlenmiş cilde sürün.20 dakika beklettikten sonra sulandırılmış süt ile cildinizi yıkayın.

Erik Maskesi

Olgun yani içi sarı hale gelmiş 1-2 adet eriğin çekirdeğini çıkarttıktan sonra ikiye bölün ve yüzünüze yumuşak hareketlerle sürün.Biraz beklettikten sonra yüzünüzü kuru bir pamukla silin.Daha sonra yüzünüzü papatya suyuyla yemOnlineKyta normal su ile yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Bal Maskesi

Yüzünüzü önce ılık suyla yıkayıp temizleyin.İki çorba kaşığı süzme bal,iki çorba kaşığı arpa unu ve bir yumurtanın akını karıştırdıktan sonra yüzünüze sürüp 20 dakika kadar bekletin.Maske iyice kuruduktan sonra önce sıcak su ile sonrada soğuk su ile yıkayarak yüzünüzü temizleyin.Bu maske cildinizi besleyip kasların gerginleşmesini sağlayacaktır.

Yumurta Maskesi

Malzemeler

1 yumurta sarısı

1 tatlı kaşığı bal

1 yemek kaşığı zeytinyağı yada ayçiçeği yağı

1 tatlı kaşığı kaymak

10 damla portakal suyu

Kestane unu

Uygulama :

Yukarıdaki malzemeleri karıştırarak püre haline getirin daha sonra yüzünüze ve boynunuza sürün göz çevresini açıkta bırakın.20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın ardından nemlendirici sürün.

Etkisi

Cildinizi besler canlandırır ve nemlendirir.