Kil maskesinin faydaları; sivilce oluşumunu engellemede ,cildin rengini eşitlemede, siyah noktalarda, güneş lekeri ve daha birçok cilt kusurlarında düzenli kullanımda gözle görülür bir şekilde etkisi vardır. Işıl ışıl parlak bir cilt istiyorsanız mutlaka düzenli bir şekilde kullanılmalı.


Kil Çeşitleri

Pembe Kil: Fransız kili veya pembe maske olarak bilinen pembe kil beyaz ve kırmızı kilin karışımından elde edilir.Tahriş edici etkisi olmadığından hassas ciltler için kullanılabilir. 

Kırmızı Kil: Demir emOnlineKytitler bakımından zengin olan kırmızı kil cilt için önemli minerallerin neredeyse tamamını içerir. Düzenli şekilde kullanıldığında cilde parlaklık verir, yağ üretimini dengeler ve yeni cilt hücresi üretimini tetikler. Özellikle yıpranmış ve soluk görünen ciltler için önerilir.

Yeşil Kil: Aşırı yağlı ciltler için önerilir. Yeşil kil yağlı cildin en büyük sorunu olan gözeneklerin tıkanmasını önler. Bu sayede siyah nokta ve sivilce oluşunu azaltır, cildin temiz kalmasını sağlar.Gözenekler kanalıyla cildin en derin tabakalarına nüfuz eder ve buradaki kirleri çıkarır. Temizlenip açılan gözenekleri sıkılaştırır. Cildi besler ve onarır.


Maske yapmadan önce cildinizi sabun ya da temizleme jeliyle yıkamalısınız.Kili ile sabunu temas ettirmemelisiniz, aksi halde bakteri üremeye başlar. Aynı sebepten ötürü kili plastik ile temas ettirmemeli, bunun yerine cam kap ve tahta kaşık kullanmalısınız.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı kil

1 çay kaşığı limon uçucu yağı

1 çay kaşığı toz haline getirilmiş aspirin

1 çay kaşığı gül suyu


Hazırlanışı

Tüm malzemeleri iyice karıştırıp, en çok yağlı olan T bölgenize veya sivilcelerinizin üzerine sürün.Eğer yeşil kil kullanıyorsanız yüzünüzdeki maske kurumadan yüzünüzü yıkamalısınız. Aksi takdirde cildinizin normalden fazla kurumasına neden olabilir. Beyaz , pembe kil çeşitlerinde ise 15-20dk bekletmek yeterli olacaktır.