İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapi

Mezoterapi, mineral, aminoasit, vitamin, enzim ve ilaçların orta deri tabakasına verilen işlem olarak bilinmektedir. İlk defa 1952 senesinde Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmıştır. 1987 senesinden sonra Fransız Tıp Akademisi tarafından geleneksel olarak tıbbın bir parçası haline geçmiştir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. İlk uygulanmasında enjeksiyonlar olarak kullanılan günümüzde ise iğneli mezoterapi, ağrılı ve kanlı olması yer yer morarmalara yol açması ile tedaviyi çoğu zaman bitirememektedirler.

Uygulanacak tedavinin yerine göre hazırlanan ilaç karışımının çeşidi ve miktarı da değişmektedir. Kullanılan yerler çok geniş alan olmak ile beraber ilk akla gelenler ise spor yaralanmaları, kas-iskelet sistemi, saç dökülmeleri, kozmetik tedavileridir. Mezoterapinin faydalı olduğu estetik sorunlar da ise selülit, vücut şekillendirme, bölgesel yağlanmalar, kilo kaybı, göz altı torbalanması, deri çatlakları, yara izi tedavileridir.

İğnesiz mezoterapi elektroporasyon yolu ile açılmaktadır. Elektriksel bir akım ile oluşan mikro kanallar ve polarizasyon yardımıyla deriye geçer. Yapılan çalışmalar da ise iğnesiz mezoterapi sistemi ile iğneli yönteme göre daha homojen bir ilaç uygulaması sağladığı için daha etkili sonuçlar vermiştir. Aslında bu sistem ile ilerlemiş ülkelerde kanserli hastalarının tedavisinde kullanılan kanser ilaçlarının verilebilmesi için kullanılan bir yöntem olarak uygulanmış sonradan ise mezoterapi içerisinde başarılı bir teknik olarak görülerek uygulanmaya başlanmıştır.

Cilde nüfuz eden ilaç kokteylleri ile rahat bir şekilde cilt altı yağ dokusuna iner orada yağ hücrelerini yakar ve enerji olarak kullanılır. Kan akımını uyarır, lenf akımını uyararak kollajen yapımı arttırmaktadır. Kullanıldığı alan da selülite bağlı olarak portakal kabuğu görüntüsüne neden olan fibrotik ve bağ dokusu bantları çözülüp cilt altı dokularını rahatlatır. Eriyen yağ dokusunu da selüliti azaltmış olmaktadır. Cildin fonksiyonel tabakası olmasından, zengin bir damar yapısı, kıl folikülü sayısı, bağ doku hücreleri sayısına sahip olmaktadır. Uygulama tekniğinde ilaçlar selülitli alanın üzerine plakalar altına özel bir tabaka içerisine konularak uygulanmaktadır. Eski yöntem ise iğneli mezoterapi de iğneyle selülitli alana ilaç verilmekteydi.

Bugüne kadar mezoterapi de birden fazla enjektör çeşitleri kullanılmıştır. Enjeksiyonlar dermis içine veya dermis altına uygulanmaktaydı. Kullanılan bazı enjektörler doz ayarlı ilaç verebilmek adına tabanca şeklinde kullanılmaktadır. Fakat bu uygulamaların her birinde iğnenin girdiği yerlerde kanama, morarma ve ağrı görülmektedir. Bu problemlerden dolayı birçok hasta tedaviyi yarı da bırakmak zorunda kalmıştır. Diğer ülkelerde daha yeni bir senedir uygulanmaya başlanan iğnesiz mezoterapi yöntemi ile mezoterapi ilaçlarının kokteyli rahatlık ile cilde verilebilmektedir. Bu yöntemde isse elektroporasyonla ilaçlar cilde nüfuz edip, dermise kadar inmektedir.

Yasal Uyarı
- EstetikMerkezi.Com bir Türkiye İşletme Rehberi sitesidir.
- EstetikMerkezi.Com'da yayınlanan bilgiler Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan kamuya açık işletme kuruluş ve faaliyet bilgileri, işletmenin kendi yayınladığı kamuya açık kurumsal internet sitesi, Ticaret Odası, Mesleki Odalar, Mesleki Birlikler, işletmenin kendisi tarafından sağlanan bilgilerden derlenerek oluşmaktadır.
- EstetikMerkezi.Com internet sitesi, sahibi veya yöneticilerinin; site içerisinde yayınlanan işletmeler ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
- EstetikMerkezi.Com yayınlan bilgilerin güncelliğini garanti etmez, doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca kullanıcının sorumluluğundadır.

Hizmetler

Berna Gündoğdu

Berna Gündoğdu

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Sultan Nacar

Sultan Nacar

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Nazife İnan

Nazife İnan

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Tümay Yılmaz

Tümay Yılmaz

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Seher Hanım

Seher Hanım

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Meryem Bilgin

Meryem Bilgin

4.0/5.0

Uzman ile ilgili detaylı bilgisiyi firmadan alabilirsiniz

Çalışma Saatleri

Gün Açılış Saati Kapanış Saati Randevu Alın
Pazartesi 10:00 19:00
Salı 10:00 19:00
Çarşamba 10:00 19:00
Perşembe 10:00 19:00
Cuma 10:00 19:00
Cumartesi 10:00 19:00
Şikayet oluşturmak için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir !

Emsal Doğan Adana Hakkında yazılan şikayetler

Emsal Doğan Adana hakkında yapılan bir şikayet bulunamadı...

Sıkça Sorulan Sorular

Estetikmerkezi.com 'un çalışma sistemiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi "Sıkça Sorulan Sorular" sayfasında sizin için derledik. Amacımız, sitemizden hızla ve kolayca alışveriş yapmanızı sağlamak. Bu sayfada pek çok sorunun yanıtını bulabilir, sorununuzun çözümüne en hızlı yoldan ulaşabilirsiniz.

Estetik Merkezi Nedir?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, işletme/firma bilgilerinizi, ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinde yayınlamanızı sağlayan, İnternet üzerinde daha çok var olmanızı sağlayan ve bulunabilirliğinizi arttıran İnternet sitesidir.

Estetik Merkezi Nasıl çalışır?

Estetikmerkezi.com internet sitesi, günlük olarak güncellenen, yeni firmaların eklendiği ve mevcut firmaların sürekli güncellendiği bir sistemdir. İşletme/Firma bilgileri editörlerimizce sisteme toplu olarak yüklenebildiği gibi ayrıca İşletme/Firma sahipleri, yetkilendirilmiş SEO uzmanları, bilgi işlem personelleri de kendi işletme/firma bilgileri üzerinde değişiklik yapar veya yeni eklemelerde bulunur.

Estetik Merkezi hangi sürelerde güncellenir?

Estetikmerkezi.com internet sitesinde kayıtlı firmalar günün her saatinde güncellenebilmektedir. Gelen güncelleme veya yeni ekleme talepleri editörlerimizce kontrol edildikten sonra yayına alınır ve bu çoğu zaman 24 saati geçmemektedir.

Neden İşletmemi Estetikmerkezi.com'a eklemeliyim?

İşletmeniz ile ilgili en doğru bilgi ve kelimelerle Estetikmerkezi.com'a kaydolduğunuzda arayanlar önce sizi bulur, Estetikmerkezi.com, müşterilerin sizi her zaman ve her yerde bulmalarına yardımcı olur. Böylece işiniz büyür, müşteriler ve kazancınız artar. Türkiye’nin en büyük online Estetik Merkezinde sizde ücretsiz yayınlanabilir, kayıtlı iletişim, ürün/hizmet bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. İşletmenizin faaliyet konusu, iletişim bilgileri, adres krokisi, iletişim, ürünleri, hizmetleri, resimleri, firma tanıtım yazısı ve ürünleriniz/hizmetleriniz hakkındaki yorumlar "sizi arayan" müşterilerinize Estetikmerkezi.com aracılığı ile ücretsiz gösterilir. İşletmenizi/firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi internette ücretsiz olarak tanıtmak arama motorlarında kendi kategorinizde yapılan aramalarda daha üst konumlarda yer almak, arama motorları organik arama sonuçlarında daha fazla yer almak için Estetikmerkezi.com işletmenizi/firmanızı ekleyebileceğiniz en uygun işletme rehberi sitesidir.

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Estetikmerkezi.com üzerinde işletme/firma detayı görüntüleme kısıtlaması var mı?

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

0216 545 1548 nolu telefondan veya satis@estetikmerkezi.com müşteri ilişkilerine ulaşarak adres değişikliğinizi yapabilirsiniz.

TC kimlik numaramı yazmak zorunda mıyım?

29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007 tarihinden itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. TC kimlik numaranız da dahil olmak üzere tüm üyelik bilgileriniz Gizlilik Bildirimi sayfamızda da taahhüt edildiği gibi 3. şahıs yada kurumlara paylaşılmamaktadır.

Üye girişi yapamıyorum, ne yapmam gerekli?

Daha önce sitemize üye olduysanız, üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilmeniz gerekmektedir. Şifrenizin belli periyotlar ile güncellenmesi gerekmemektedir. Daha önce üye olduğunuz mail adresini kullanarak tekrar üye olamazsınız. Üye olurken kullandığınız şifrenizi hatırlamıyorsanız Şifre Hatırlatma bölümünden şifrenizi tekrar öğrenebilirsiniz.

Siparişim ne zaman ulaşır?

Siparişinizi oluşturduğunuz gün itibari ile ödemeniz onaylandıktan sonra,tedarik ve kargo süresi olarak, İstanbul ili merkez uzaklığına göre (750km) , 5 işgünü içerisinde ulaşmaktadır. Siparişinizin durumu değiştikçe sistemde kayıtlı e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca siparişinizi ve satınaldığınız ürünlerin durumunu sitemize giriş yaparak Sipariş Takip bölümünden de takip edebilirsiniz.Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Siparişimi iptal etmek istiyorum ne yapmalıyım?

musterihizmetleri@ adresine iptal etme isteğinizi belirten bir bilgilendirme maili göndermeniz rica olunur. Eğer siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra iptal etmek isterseniz paket tarafınıza ulaştıktan sonra, paketi bize yollamanız yeterli olacaktır.

Vermiş olduğum iki farklı siparişi birleştirebilir miyim?

Sistem üzerinden farklı zamanlarda yapacağınız alışverişler için ayrı kargo ücreti faturanıza yansıtılacaktır.

Alışveriş sepeti nedir? Daha önce eklediğim ürünleri neden göremiyorum?

İnternet sitemize giriş yapıldıktan sonra seçerek almak istediğiniz ürünlerin toplu halde bulunduğu kişiye özel bir alandır. Siparişinizi vermeden önce sepetinizdekilere ekleme, çıkarma yapabilir, adetlerini değiştirebilirsiniz. Sepetiniz 24 saat sonra boşaltılacaktır.

Kargo ücreti ne kadardır? Ücretsiz kargo seçeneğinde limit var mı?

100 TL altı alışverişlerinizde kargo ücreti 9TL'dir.

Alışveriş Sepetiniz