Estetik Merkezi Kurumsal

Dünyada, yakalanması zor bir hız ve hayal bile edemeyeceğimiz noktalarda teknoloji, iletişim, bilgi paylaşımı, pazarlama ve reklam stratejilerinde ilerlemeler sürerken, estetik ve kozmetik sektörü de bu durumdan payını almaktadır. Bu gelişmeler sonucunda, her konuda olduğu gibi estetik ve kozmetik alanında da, bilgilenme ve bilinçlenme giderek ön plana çıkmakta ve önem kazanmaktadır.

Estetik Merkezi, birincil olarak, tarafsız bir şekilde, doğru ve güvenilir bilgilendirmeyi hedefler. Bazen ne yazık ki ehli ve yeterli olmayan ellerde, kötü kullanıma açık kapı bırakan alanların başında gelen Estetik ve Kozmetik, eskiden olduğu gibi sınırlı bir tüketici kitlesine hitap etmemektedir. Artık, her birey yaşına, cinsiyetine, yaşadığı iklime, çalıştığı ortama, ekonomik gücüne ve aynı zamanda kişisel zevklerine uygun dermokozmetik ürünler kullanma şansına erişebilmekte ve bu durum, sağlıklı yaşam kriterlerinin içinde doğal bir faktör olarak algılanmaktadır.

Tüm sağlık sektöründe olduğu gibi Estetik ve kozmetik’tede profilaksi (korunma) odaklı bakış açıları gündemdedir ki sitemizde Estetik sorunların tedavileri , bunlardan korunma yöntemler,diyet ve diyet yemekleri,makyaj,kozmetik konularına ağırlık verilmiştir.

Sitemiz bilimsel verilere dayanmayı esas alırken, birincil hedef kitlemiz gençler ve sağlıklı bir şekilde genç kalmak isteyenlerdir. Amacımız ise onların Estetik soru ve sorunlarına cevap verebilmek; bu sorunların ortaya çıkmaması için neler yapabilecekleri konusunda bilgilendirmek; gerekiyorsa tanı, tetkik ve tedavi amaçlı gerekli kurumlara yönlendirmektir.